Wydział Polonistyki – Akademickim Centrum Kreatywności

Termin: 21.11.2014

Wydział Polonistyki UJ znalazł się w gronie 9 zwycięskich projektów w ramach programu Akademickie Centrum Kreatywności. Program ten ma rozwijać kompetencje i umiejętności przyszłych nauczycieli. Akademickie Centra Kreatywności mają stać się placówkami, które wzorcowo kształcą nauczycieli w oparciu o najnowsze metody dydaktyki i technologii. Te metody zostaną sprawdzone w tzw. szkołach ćwiczeń (przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych), w których studenci będą odbywali praktyki. Najlepsze będą upowszechniane wśród pracujących nauczycieli. Budżet programu wynosi 2,5 mln zł, do każdej jednostki trafi nawet 250 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą m.in. na zaproszenie profesorów wizytujących, potrzebne oprogramowanie oraz analizy. Program będzie realizowany wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i potrwa do listopada 2015.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: http://www.nauka.gov.pl/akademickie-centrum-kreatywnosci/

Data opublikowania: 19.02.2015