10-lecie serii Edukacja Nauczycielska Polonisty oraz promocja księgi "Polonistyka dziś - kształcenie dla jutra"

Termin: 17.12.2014
Miejsce: Kraków, ul. Gołębia 16 sala 42

Z okazji wydania trzytomowej księgi "Polonistyka dziś – kształcenie dla jutra" pod red. K. Biedrzyckiego, W. Bobińskiego, A. Janus-Sitarz, R. Przybylskiej i in. oraz jubileuszu 10-lecia serii Edukacja Nauczycielska Polonisty organizatorzy I Kongresu Dydaktyki Polonistycznej wraz z Panią Dziekan Wydziału Polonistyki UJ serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone przypomnieniu idei Kongresu oraz rozmowom na temat szkolnej i akademickiej edukacji polonistycznej, które odbędzie się w środę 17 grudnia 2014 r. o godz. 14.15 w sali 42 przy ul. Gołębiej 16.
W programie:
1. Od koncertu do rezolucji – relacja z obrad I Kongresu Dydaktyki Polonistycznej organizowanego przez Wydział Polonistyki UJ wraz z Komitetem Nauk o Literaturze PAN, Komitetem Językoznawstwa PAN, Radą Języka Polskiego, uniwersytetami oraz innymi instytucjami naukowymi.
2. Trzytomowa księga pokongresowa Polonistyka dziś – kształcenie dla jutra jako efekt debat uczestników Kongresu.
3. Rezolucje Kongresu – aktywizacja środowiska polonistycznego w staraniach o podniesienie rangi edukacji humanistycznej.
4. Zapowiedź II Kongresu Dydaktyki Polonistycznej – założenia i wstępny program.
5. Jubileusz 10-lecia i wydania XX tomu serii EDUKACJA NAUCZYCIELSKA POLONISTY – prezentacja książek dla przyszłych i praktykujących nauczycieli polonistów.

Organizatorzy spotkania:
prof. dr hab. Renata Przybylska, dr hab. prof. UJ  Anna Janus-Sitarz, dr hab. Witold Bobiński, dr hab. Krzysztof  Biedrzycki

Zaproszenie >>;  Plakat>>

Data opublikowania: 19.02.2015