Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ

OPIEKUN: dr Ewa Horwath

PREZES: Joanna Fojt

ZASTĘPCA PREZESA: Tomasz Bocheński
 
SKARBNIK-SEKRETARZ: Marta Zagnieńska
 
Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ powstało w roku akademickim 2011/2012 z inicjatywy Piotra Nowaka – pierwszego prezesa. 
 
Koło zrzesza studentów wszystkich lat, głównie ze specjalności nauczycielskiej, którzy interesują się metodyką języka polskiego, mają ciekawe pomysły na lekcje, a także chcą doskonalić swoje kompetencje i kwalifikacje nauczycielskie. 
W obecnym roku akademickim 2012/2013 członkowie Koła realizować będą szereg inicjatyw:
- przygotowanie części studenckiej Kongresu "Polonistyka dziś, kształcenie dla jutra", który odbędzie się w listopadzie 2013 roku w Krakowie,
- przygotowanie i przeprowadzenie gier i zabaw podczas Festiwalu Nauki w maju 2013 roku (kontynuacja pracy z roku ubiegłego).
 
Podczas spotkań podejmujemy dyskusje dotyczące głównie problemów związanych z dydaktyką, które napotykamy w szkole i na uczelni.
Główna sekcja Koła spotyka się w co drugi czwartek w godzinach 13.15 – 14.45 w sali 18 na Gołębiej 20 (konkretne terminy ustalamy na spotkaniach).
 
Rozpoczyna również działalność nowa sekcja Koła – sekcja literatury dla dzieci i młodzieży, która spotykać się będzie we wtorki w godzinach 12.00 – 13.00. Koordynatorem sekcji jest Agnieszka Dybaś – kontakt: dybas_agnieszka@interia.pl
 
Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku
 
na której znajdują się najświeższe informacje o działalności Koła.
Kontakt: kolometodyki@gmail.com